Proč si pořídit umělý vánoční stromek? Má to hned několik výhod

sisters-near-christmas-tree-P4524U3

 

Živý versus umělý vánoční stromek. Také každoročně zažíváte v průběhu prosince toto dilema? I když umělý vánoční stromeček nevoní po jehličí, jeho pořízení má celou řadu výhod. V prvé řadě zamezíte tomu, aby v přírodě každý rokem ubyl další živý jehličnatý stromeček.

 

Umělý vánoční stromek: Trvanlivý symbol Vánoc

Umíte si představit Vánoce bez vánoční stromečku? Snad žádný z nás to nedokáže. Tento symbol Vánoc, pod kterým na Štědrý večer nalézáme dárečky, tak najdeme téměř v každé české domácnosti. Proč byste ovšem měli na místo živého vánočního stromečku dát přednost umělému vánočnímu stromku? Přinášíme několik výhod, které vám toto rozhodnutí přinese.

 

artificial-christmas-tree-and-presents-at-home-P5SERSG

 

Jde o kvalitní imitaci jehličnatých stromků

Umělý vánoční stromek, který můžete na Štědrý den pozvat i k vám domů, je v současnosti dokonalou imitací jehličnatých stromů. Je-li tento výrobek opravdu kvalitní, jenom stěží jej rozeznáte o rostlých stromků. Umělý vánoční stromek si tak můžete vybrat například v oblíbené imitaci jedle, borovice, smrku, ale i dalších druhů jehličnatých stromů.

 

Víte, že? Umělé vánoční stromečky se zpravidla prodávají také se stojanem. Do stojanu velmi dobře pasují, díky čemuž se na Štědrý den velmi pohodlně připravují a následně také zdobí.

 

christmas-tree-with-present-sack-RFG9QL5

 

Na rozdíl od živých stromečků nikdy neopadává, a tak vám dělá radost mnohem déle

Určitě jste už doma několikrát měli živý vánoční stromeček. I když je jeho vůně jehličí nezaměnitelná a napomáhá atmosféře Vánoc, velkým negativem živého stromečku je, že velmi brzy opadává. 

Jestliže si pořídíte umělý vánoční stromeček, tato nepříjemnost vás rozhodně nemusí trápit. Nejen, že nebudete muset stále ze země zametat či vysávat popadané jehličí. Nádherně vyzdobený umělý vánoční stromek vám bude dělat radost do Tří Králů, nebo dokonce až do Hromnic. Zkrátka, je jenom na vašem uvážení, jak dlouho si jej ještě doma po Vánocích ponecháte.

 

christmas-home-design-with-beautiful-christmas-VMCT5XB

 

Tip: Máte doma umělý vánoční stromeček a chybí vám vůně jehličí? I to se dá řešit. V dnešní době existují vonné svíčky s vůní jehličí. Anebo si ke stromečku můžete postavit vázu se smrkovými, jedlovými či borovicovými větvemi.

 

Používáním umělého vánočního stromku chráníte životní prostředí

Umělý vánoční stromek je dekorací, která vám beze změn vydrží dlouhé roky nebo až desetiletí. Poté, co umělý stromeček po Vánocích odstrojíte, jej schovejte do krabice. Poté, co uplyne jaro, léto a podzim, jej využijete zase o dalších Vánocích.

Na umělých vánočních stromečcích se totiž nepodepisuje zub času. I po letech jsou stále krásné a jenom stěží je rozeznáte od stromku rostlého. Jestliže je budete používat každé Vánoce, výrazně tím ulevíte přírodě. Díky svému přístupu každým rokem zachráníte jeden rostlý jehličnatý stromeček.

 

Jde o ekonomicky výhodnou alternativu

Kromě toho, že se prostřednictvím umělého vánočního stromku snažíte chránit životní prostředí, jeho pořízení je rovněž ekonomicky výhodné. Každý rok si tak nemusíte pořizovat nový živý stromek, za který byste museli opět zaplatit.

 

christmas-tree-in-the-corner-PTBVFJG

 

Umělý vánoční stromek kromě zelené vyniká i dalšími barvami

Pokud jste se rozhodli, že středobodem vašeho domova bude tentokrát umělý vánoční stromek, nemusí vás těšit pouze sytě zelenou barvou. Tento symbol Vánoc může mít také jiné odstíny. Co říkáte třeba na bílý umělý vánoční stromek nebo vánoční stromek s efektem sněhu? Krásně vypadá také vánoční stromeček s imitací namrzlých větviček a doplněný o decentní přírodní dekorace.

 

V některých případech vám odpadne zdobení vánočními dekoracemi

Nákupem umělého vánočního stromku si můžete ulehčit i jinak. Ač zdobení vánočního stromku patří k tradicím, někteří lidé jej už příliš nemusí. Právě pro ně je tím pravým ořechovým umělý vánoční stromek, jehož pevnou součástí jsou světelné vánoční LED dekorace a LED hvězda umístěná přímo na špičce stromku. 

Tento typ umělého vánočního stromku přitom nemusí sloužit jako pouhá náhrada klasického vánočního stromečku. Použijte jej také jako vánoční dekoraci. Skvěle se hodí například do předsíně či vstupní haly, ale rovněž do kanceláře.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.