Balení vánočních dárků jde rychle a jednoduše: Přinášíme ty nejlepší tipy

beautiful-woman-hands-holding-gift-box-on-wooden-4DR6BNM

 

Už máte nakoupené všechny vánoční dárky? Ještě, než nastane Štědrý večer, vás čeká další důležitý úkol, a to jejich vkusné zabalení. Balení vánočních dárků přitom nikdy nenechávejte na poslední chvíli, ale dejte si na něm hodně záležet. Jakým způsobem tedy zabalíte vánoční dárky pěkně, ale zároveň rychle a jednoduše?

 

hands-take-gift-box-under-christmas-tree-WN35VYP

 

Nejjednodušší způsob balení vánočních dárků

Co patří pod vánoční stromeček? Zaručeně krásně zabalené dárky, které vykouzlí na tváři úsměv všem obdarovaným. Ať už zahalujete dárky do balicího papíru několik týdnů dopředu, nebo touto činností trávíte večer těsně před Štědrým dnem, určitě víte, že balení vánočních dárků dokáže být pořádná dřina. 

Touto činností mnohdy strávíte celé hodiny, ale přes veškeré úsilí často nejste s výsledkem naprosto spokojeni. Pokud při balení dárků neradi používáte balicí papír, lepidlo a nůžky, protože podle vás zaručují nedokonalý výsledek, přinášíme vám několik tipů na mnohem jednodušší způsoby balení vánočních dárků. Ovšem výsledek bude fantastický.

 

decorated-xmas-tree-stack-of-gift-boxes-and-PVDH9JN

 

Triky na jednoduché balení vánočních dárků: Použijte dárkové krabice

Dárky už máte nakoupené a teď si možná říkáte, že vás čeká nekonečné balení. K balení vánočních dárků však tentokrát zkuste přistoupit jako k jedné velké zábavě. Místo balicího papíru si jednoduše přezvěte na pomoc dárkové krabice a krabičky, které na závěr balení převažte ozdobnou stužkou.

Pokud o sobě víte, že nejste v balení vánočních dárků velkými přeborníky, dárkové krabice vám přijdou rozhodně vhod. Skvěle do nich zabalíte všechny měkké a neforemné dárky. Pokud jste tedy svému protějšku koupili k Vánocům třeba teplý svetr, ponožky nebo spodní prádlo, dárkové krabice představují ten nejlepší způsob vánočního balení.

 

woman-preparing-gift-boxes-for-christmas-JFSQV3M

 

Jak vybrat správnou dárkovou krabici

Při výběru dárkové krabice určené k balení libovolných vánočních dárků se řiďte hned několika základními pravidly.

  1. Myslete na materiál: Papír versus plech

Pokud chcete darovat svým blízkým určitou věc, sáhněte po dárkové krabici z papíru či papírového kartonu. Jestliže chcete pod stromečkem někoho podarovat ručně vyráběnými potravinami (například čokoládovými pralinkami), zvolte plechovou dárkovou krabici.

 

winter-still-life-with-christmas-decorations-toy-P7H5NVK

 

  1. Na velikosti i tvaru záleží

Velikost dárkové krabice vybírejte s ohledem na velikost vánočního dárku. Do takové jedné papírové krabice přitom nemusíte vložit pouze dárek jeden. Papírová krabice vám přijde vhod, když se chcete pustit do balení více drobnějších dárků naráz.

Důležitý je samozřejmě i tvar dárkové krabice. Na které tvary se zaměřit? Vybírejte ideálně dárkové krabice standardních čtvercových či obdélníkových tvarů. V případě, že budete darovat ručně vyráběné pochutiny, vhodné jsou také plechové krabice například ve tvaru srdce či válce.

  1. Vyberte si vhodnou barvu i motiv

Když dojde na balení vánočních dárků, myslete také na obdarovanou osobu. Pro koho bude konkrétně zabalený dárek určen? Budete to chlapec, dívka, muž, nebo žena? Právě na tuto skutečnost myslete, když budete vybírat dárkovou krabici, do které dárek následně zabalíte. Její barva, design i motivy, kterými bude potištěna, by se měly shodovat s věkem, pohlavím i zálibami obdarovaného. Jedině tak si můžete být jistí tím, že jim dárek udělá pod stromečkem zaručeně radost.

 

christmas-tree-with-gift-boxes-PQXSANN

 

Další tipy, jak si zpříjemnit a zjednodušit balení vánočních dárků

Aby vám balení vánočních dárků nepřerostlo přes hlavu a stalo se příjemnou předvánoční tradicí, měli byste pro to udělat ještě něco víc. Když už máte koupené dárky, základní pravidlo zní, že nikdy byste je neměli jen tak nechat ležet ve skříni a následně balit na poslední chvíli, třeba na Štědrý den ráno. Na balení vánočních dárků se vždy vrhněte s předstihem. Tento přístup je zárukou toho, že tuto příjemnou povinnost neodbudete a na výsledek bude radost pohledět.

Máme pro vás také další tip, který vám zpříjemní a zjednoduší balení. Místo dárkových krabiček můžete vánoční dárky vložit rovněž do vánočních dárkových tašek nebo do dekorativních košů a košíků. 

 

christmas-decoration-toys-and-woman-39-s-hands-Z4K8NUQ

 

Tip: Chtěli byste přeci jenom použít k balení vánočních dárků balicí papír, ale na druhou stranu vám přijde příliš obyčejný? Zabalte tentokrát vánoční dárky do elegantní juty se stříbrným či zlatým potiskem. Na výsledek bude radost pohledět!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.