Vánoční figurky: Skřítci, sněhuláci a sobi jako stylová dekorace vašeho domu

making-wooden-deer-figurine-QELADW9

 

Adventní věnec, světelné řetězy v oknech, svátečně prostřená tabule nebo vánoční svíčka na konferenčním stolku. Čím dalším ještě můžete svátečně vyzdobit svůj domov? Nezapomeňte také na vánoční figurky. Tato moderní dekorace může mít spoustu podob. Váš domov oživí třeba vánoční sobi, vánoční sněhuláci nebo vánoční skřítci. A samozřejmě, nejen oni.

 

christmas-decorations-little-figure-elk-and-TCUN2SJ

 

Vánoční figurky: Které letos frčí?

Vánoční figurky oživí každičký kout vašeho svátečně vyzdobeného domova. Hodí se do obývacího pokoje, chodby, jídelny, ale také do ložnice či dětského pokoje. Pozvěte si domů stylové vánoční skřítky, sněhuláky, soby, jeleny nebo jednorožce. Spolehlivě potěší oko nejen dětí, ale i dospělých a svou přítomností vytvoří u vás doma jedinečné vánoční klima.

Co se vánočních figurek týče, při jejich výběru máte opravdu volnou ruku. Stejně jako ostatní vánoční dekorace však také tyto vánoční figurky podléhají módním trendům. Které z nich tak vévodí letošním Vánocům a budou trendy i v následujících letech?

 

Vánoční sobi

Která vánoční dekorace v současnosti patří k těm největším trendům? Jsou to v každém případě vánoční sobi, a to v různých podobách. Svůj sváteční domov si můžete zkrášlit figurkami vánočních sobů, které jsou vyrobené ze dřeva, plastu či keramiky a vynikají různými barevnými provedeními. Krásně vypadají také dřevěné dekorace ve tvaru sobí hlavy. K současným Vánocům zkrátka sobi patří. Pozvěte jednoho z nich také k sobě domů.

 

christmas-decoration-background-2P8X4TD

 

Vánoční skřítci

Pokud věříte na magickou moc Vánoc, neměl by u vás doma chybět ani vánoční skřítek. Tyto roztomilé vánoční figurky s dlouhou čepicí, výrazným nosem a dlouhými vousy se mohou o svátcích stát také nedílnou součástí vašeho domova. A když se setmí, vykouzlí u vás tu pravou vánoční atmosféru.

 

Vánoční sněhuláci

Nejste-li příznivci vánočních sobů či vánočních skřítků, a máte naopak rádi klasiku? Potom ozdobte svůj domov figurkou vánočního sněhuláka. Tuto tradiční vánoční figurku, která je k dostání v různých provedeních, stačí položit na libovolné místo. Skvěle se bude vyjímat například na slavnostně prostřené vánoční tabuli, na poličce v předsíni nebo na konferenčním stolku v obývacím pokoji. 

Velkou předností je, že tuto vánoční figurku můžete na svém místě ponechat i po Vánocích. Figurka sněhuláka totiž dokáže navodit tu správnou zimní atmosféru, a to i v následujících mrazivých měsících.

 

a-christmas-decoration-with-a-star-and-a-deer-PVCDCSG

 

LED vánoční figurky

Na vánoční figurky však nemusí být pouze hezký pohled, ale mohou plnit také další funkci. Zvlášť při zimních večerech oceníte například figurky s LED podsvícením, které váš domov prozáří hřejivým světlem. Stylově vypadá například LED vánoční sněhulák, keramická figurka Santa Clause s LED podsvícením nebo také LED vánoční vlak, v jehož jednom vagónu se veze roztomilý vánoční sněhulák.

Víte, že? Některé vánoční figurky mohou mít dokonce praktickou funkci. Jako například figurka vánoční sovy vážící jeden kilogram, která vám poslouží také jako dveřní zarážka. A to zejména v obývacím pokoji, ložnici či dětském pokoji.

 

Další vánoční figurky, které stylově oživí váš domov

Patříte k milovníkům severského stylu a minimalismu? Svůj sváteční domov potom vyzdobte nejen vánočními skřítky a elfy nebo vánočními sněhuláky. Zaměřte se i na další figurky ve skandinávském stylu, které jsou inspirované polární zimou. Co říkáte třeba na dekorativní stříbrnou či zlatou figurku jelena, na dřevěnou figurku jelena oděnou do kožešiny nebo na figurku sněžné sovy? Také tyto vánoční figurky dodají díky svému nadčasovému designu vašemu domovu slavnostnější, ale zároveň modernější punc. 

 

christmas-decorations-PXU6JN2

 

Vánoční figurky vykouzlí vánoční atmosféru

Co je pro všechny vánoční figurky typické? Když se o vánočních svátcích stanou pevnou součástí vašeho domova, vtisknou mu spolu s dalšími svátečními dekoracemi typickou vánoční atmosféru. A o tom to je. Není nad to si doma se svou rodinou užívat to pravé kouzlo Vánoc, zpívat vánoční koledy, sledovat vánoční filmy, ochutnávat vánoční cukroví a trávit spolu všechen drahocenný čas.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.