Jak ozdobit vánoční stromeček - neobvyklé způsoby zdobení

1572437319

 

Až do poloviny dvacátého století tradiční vánoční stromeček byl používán pouze v bohatých rodinách, ušlechtilých nebo střední třídy. Na druhé straně prvkem vánoční ozdoby byly například vánoční větve volně zavěšené pod stropem.

 

Jak pěkně ozdobit vánoční stromeček? Pět etnografických a dekoračních tipů

Samozřejmě dnes neexistuje jediný kánon zdobení vánočního stromečku, protože v rámci vánočních svátků, máme povoleno naprosto všechno. Stojí však za to držet se několika pravidel, aby vánoční stromeček nejen vytvořit jedinečnou atmosféru, ale také ukázal smysl pro estetiku, která získá uznání lidí, kteří sledují naše vánoční ozdoby. Interiéroví dekorátoři jednomyslně navrhují princip jednotnosti v dekoračním stylu. Takže vzhled vánočního stromečku je důsledný, ne náhodný.

 

1. Vánoční baňky - jaká jsou klasická aranžmá s baňkami?

Vánoční baňky jsou bezpochyby důležitým prvkem dekorace vánočních stromečků - zvláště oblíbené jsou jednobarevné vánoční stromky v červené, zlaté a modré barvě. Rovněž stojí za zvážení ozdoby na vánoční stromečky v americkém stylu - k dekoraci vánočního stromečku se zde nejčastěji používá několik barev vánočních baněk. Pokud hledáte vhodné řešení po dlouhou dobu, doporučujeme používat plastové vánoční baňky- nejen, že se nerozbijí v případě zasažení vánočního stromečku, ale také ozdobený vánoční stromeček může být zabalen průhlednou páskou a použit příští rok.

 

Choinka_ze_srebrnymi_bombkami_skomp

 

2. Umělý vánoční stromeček po mnoho let - jaké nestandardní dekorace lze vybrat?

Umělý vánoční stromeček nemusí být kýčovitý - po mnoho let výrobci objevují vysoce kvalitní umělé vánoční stromky. Výběrem jednoho umělého vánočního stromečku můžete zachránit životy několika stromů a zbavit se problému čištění jehel.

Umělý vánoční stromek nemusí být ozdoben pouze baňkami - můžete si úspěšně vybrat různé ozdoby, které dají uspořádání jedinečný charakter. Mezi nejnovější v vánočních dekoracích patří: Hudební skříňky a pohyblivé vánoční scény, vánoční figurky, vánoční sobi.

 

3. Netradiční vánoční stromeček

Třetí nápad na zdobení vánočního stromečku přišel do domů, kanceláří a nákupních center přímo z uměleckých galerií. Cílem je, aby se stromeček stal jakýmkoliv předmětem nebo rostlinou. Takže v této možnosti mohou být vánoční stromečky exotické palmy, jednoduché kubistické kovové formy nebo cokoli, co se zdá být vhodné pro autora dekorace.

Vánoční dekorace připravené tímto způsobem mohou být zábavné a překvapivé, protože jako řetízek můžete použít propletené šátky, někdy se jako vánoční ozdoby používají i papírové kuličky z barevných novin, vánoční baňky mohou mít podobu popkulturových produktů a vánoční světla doplňují záměr dekoratérů.

 

4. Romantický vánoční stromeček v obývacím pokoji

Tento typ dekorace vánočního stromečku bude důležitý pro ty, kteří milují tradici romantického obývacího pokoje. Romantický vánoční stromeček v obývacím pokoji může obsahovat rodinné suvenýry. Vánoční ozdoby v tomto případě - zlaté nebo stříbrné řetězy a vánoční osvětlení.

Takto připravený vánoční stromeček odkazuje na romantický anglický obývací pokoj. Jeho dominantní barvy oscilují kolem fialové nebo modré. Romantický vánoční stromeček se hodí k klasickým, skvělým obývacím pokojům, jak doma, tak v hotelu.

 

choinka_w_salonie_skomp

 

5. Dekorace v jedné barvě

Jednobarevné vánoční stromky jsou oblíbené již několik desetiletí, nejčastěji v bílé, fialové a v poslední době také zelené barvě. Vánoční ozdoby jsou hlavně vánoční baňky s jednotným odstínem, nejčastěji také stejné velikosti a tvaru. Osvětlení vánočního stromečku je velmi důležitým prvkem, které může osvětlit také světlem stejné barvy nebo naopak - kontrastovat.

Milovniky monochromatického stylu, tj. použití jedné barvy jako ozdobného principu vánočního stromečku, zdůrazňují rovnováhu a mír účinku takového konceptu. Ne všichni s tím však budou spokojeni a ne v každém interiéru uspěje jednobarevný vánoční stromeček. Vánoční dekorace nejsou jen ozdoby na vánoční stromky nebo vánoční osvětlení.

Při navrhování uspořádání interiéru můžete využít jeho jednotlivých výhod, jako jsou: krb, klavír, komoda nebo pohovka. Etnografové a specialisté v oblasti interiérového designu jednomyslně navrhují v tomto ohledu dodržovat jeden akceptovaný koncept. Bez ohledu na to, zda se bude jednat o rustikální vánoční stromeček inspirovaný skanzenem nebo modernistickým muzeem, dodá interiéru uměleckého ducha s tradicí.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.