Vánoční reorganizace ložnice - ložnice jako z amerického filmu!

1573565779

 

Svátky jsou jedinečným obdobím roku, kdy se naše domovy mění na místa plná dekorací a příjemného osvětlení. Nejvíce nazdobenou místností je však díky vánočnímu stromečku nejčastěji obývací pokoj. Není divu, v obýváku máme nejen vánoční stromek, ale je také vizitkou našeho domu.

 

Můžete něco neobyčejného udělat i v ložnici? Ložnice je místem odpočinku a relaxace, proto stojí za to i zde vytvořit sváteční atmosféru, kdy se obklopíte příjemnou vůní, měkkým světlem a radostí z probíhajících Vánoc.

 

Vánoční osvětlení 

Nic nenavodí vánoční atmosféru víc, než různé světelné girlandy a vánoční světýlka. A co takhle je dát do ložnice? Takto vyzdobená ložnice získá navečer zcela novou a útulnou atmosféru. Na výběr máte klasická vánoční světýlka nebo světelné řetězy různých tvarů s LED osvětlením.

Doporučujeme zejména vzory hvězdiček, domečků a sněhových vloček, které probouzejí nejen dětskou představivost.

 

Zvažte také rozvěšení LED světýlek kolem komody nebo pracovního stolu. Zajímavou nabídkou v této kategorii jsou dekorace s LED kuličkami - skromný, univerzální design a slavnostní tvar se výborně hodí do moderních interiérů. V ložnici se rovněž můžete postavit malý vánoční stromeček nebo držák na ozdoby ve tvaru stromečku. Jeho zdobení Vás bude nepochybně bavit. Navíc probouzet se každé prosincové ráno s pohledem na něj Vás pozitivně a svátečně naladí.

 

 sypialnia_swiatla_swieta_skomp

 

Roztomilé textilie - vánoční přikrývky a měkké polštáře

Centrálním bodem každé ložnice je postel a měkké textilie na ní. Co takhle svátečně „obléknout“ i ložnici? Postačí během Vánoc vyměnit běžný přehoz za sváteční, např. zimních barvách? Vánoční přikrývka je levný a velmi účinný způsob, jak vytvořit dojem sváteční ložnice - stačí ji použít jako přehoz přes postel. Další výhodou je jeho praktičnost, kdo z nás v době svátků nemá rád lenošení u televize pod přikrývkou s nějakým oblíbeným teplým nápojem?

 

Práv během Vánoc jsou obzvlášť oblíbené hrubé pletené plédy a kostkované deky, které do interiéru vnesou retro motiv. Nejoblíbenějšími svátečními barvami jsou vínová, červená a krémová se zlatými a stříbrnými prvky. Můžete se ale také rozhodnout pro přikrývku bez svátečních motivů, ty nám budou dobře sloužit po celý rok.

 

Vánoční vůně v ložnici - svíčky a difuzory

Nelze opomenout, že to, jak vnímáme místnost, velmi ovlivňují různé vůně. Během svátků je obzvláště důležité zvolit ty správné vůně, které zdůrazní důležitost svátečních chvil a zapíšou se ve vašich vzpomínkách.

 

Na jaké vůně vsadit během Vánoc?

  • vůně borovice a lesa
  • vůně vánoční stromku – je obvykle složena z teplých ovocných tónu a pryskyřice 
  • citrusová vůně, často doplněna dalšími kořeněnými prvky

 

Dalšími pěknými elementy v interiéru ložnice mohou být vonné svíčky, které během dlouhých zimních večerů vytvoří jedinečnou atmosféru. Obzvláště zajímavé jsou ty s víčky - jejich dekorativní vzhled bude ozdobou jakékoliv komody nebo nočního stolku a neobvyklá vůně po zapálení svíčky zaplní pokoj a omámí vaše smysly.

 

 swiateczna_sypialnia_choinka_skomp

 

Adventní kalendáře - radostné očekávání Vánoc 

Dalším dobrým nápadem na vánoční výzdobu ložnice je postavení adventního kalendáře na vašem pracovním stole, komodě nebo nočním stolku. Díky tomu si budete moci každý den po probuzení vybalit další dárek určený pro ten den. Můžete také darovat kalendář svému milovanému nebo milované - každý den se bude moct těšit z drobné maličkosti, která ho nabije energií a dobrou náladou na celý den.

 

Další tipy a nápady na dárky do adventního kalendáře naleznete v článku: Adventní kalendáře - jaké drobnosti dát do kalendáře?

 

Ložnice je jedinečným místem v našem domě - stojí za to postarat se, aby během svátků získala jedinečný a útulný nádech. Přejeme vám šťastné a pohodové Vánoce v kruhu svých nejbližších a také příjemné zvelebování domu na svátky :)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.