Jak vybrat vánoční osvětlení na stromeček? Vsaďte na světelné řetězy a dekorativní svíčky

 young-man-with-his-little-daughter-decorating-6BC3SX7

 

Přemýšlíte nad tím, čím letos ozdobíte vánoční stromeček? Kromě klasických vánočních ozdob a baněk vám na něm nesmí chybět ani dekorativní osvětlení. Když večer zhasnete, nádherně rozsvícený stromeček vnese do vašeho domova skutečné kouzlo Vánoc.

 

Vánoční osvětlení na stromeček promění váš domov v magické místo

Bez krásně nazdobeného vánočního stromku si nedokáže snad žádný z nás představit vánoční svátky. Jeho součástí bývají tradičně baňky, ozdoby a dekorativní řetězy. Velmi důležité je však také vánoční osvětlení na stromeček. Když na Štědrý večer ještě před nadělováním vánočních dárků zhasnete, váš domov se díky stromečku prozářenému vánočním osvětlením promění v nádherné magické místo.

Světla na stromečku zkrátka navozují tu pravou vánoční atmosféru. Doba, kdy lidé dávali na stromeček klasické svíčky nebo prskavky, je už naštěstí dávnou minulostí. Co se týče vánočního osvětlení na stromeček, dnes máte na výběr mnohem bezpečnější alternativy. A to zejména elektrické vánoční osvětlení a vánoční osvětlení na baterie. Jaký je mezi tímto vánočním osvětlením rozdíl a který typ bude slušet právě vašemu vánočnímu stromečku?

 

 grandmother-reading-to-granddaughters-near-YTQQRDR

 

Vánoční světelný řetěz

K nejoblíbenějším vánočním osvětlením na stromeček patří zejména elektrické světelné řetězy. Vsaďte přitom na jejich LED provedení, které svítí nejen nádherným světlem, ale zejména šetří elektrickou energii. Na co byste v případě výběru vánočního světelného řetězu měli brát ohledy?

 

  1. Vnitřní vs. venkovní použití

Rozlišujte mezi vánočním světelným řetězem pro vnitřní a venkovní použití. LED světelné řetězy pro vnitřní použití využijete nejen jako vánoční osvětlení na stromeček, svátečně jím můžete zkrášlit také vnitřní část oken, poličky nebo krbové římsy. Venkovními světelnými řetězy zkuste zase ozdobit balkony, terasy, fasády budov, anebo přímo stromy či keře na zahradě.

 

  1. Délka vánočního řetězu

Elektrický světelný řetěz patří mezi vánoční osvětlení na stromeček, u kterého jsou velmi důležité jeho rozměry. Zajímejte se zejména o jeho délku. Světelný řetěz by měl být přitom tak dlouhý, aby na několikrát obvinul váš vánoční stromek a vytvořil dokonalý efekt.

 

  1. Bezpečnost vánočního řetězu

Všechno vánoční osvětlení na stromeček, tedy i elektrické řetězy, by měly splňovat veškeré bezpečností normy. Jedině tak bude jejich provoz u vás doma bez pravděpodobných rizik. Informujte se tedy u prodejce, zda vámi vybraný řetěz splňuje vše, co má. Důležité je u něj také krytí. To by mělo být při použití v interiéru IP20 a při použití v exteriéru IP44.

  1. Barvy a efekty

Nejoblíbenější vánoční řetězy mají jednotné barvy, a to jak v teplém, tak studeném odstínu. Jestli si naopak vyberete vícebarevný světelný řetěz, záleží už jenom na vašem vlastním vkusu. Jako osvětlení na stromeček zvolte klasicky svítící vánoční řetězy, pro venkovní použití se naopak hodí problikávající řetězy nebo řetězy s flash efektem.

 

  1. Tvar vánočního řetězu

Dalším kritériem vánočního světelného řetězu je také tvar jeho svíček. Na vánoční stromeček jsou tím pravým LED řetězy se svíčkami klasického tvaru. Stále oblíbenější jsou však například LED řetězy s motivem sobů, hvězd, sněhových vloček nebo žárovek.

 

 decorating-christmas-tree-PDSVTUK

 

Stále oblíbenější osvětlení na stromeček: Dekorativní svíčky na baterky

Pokud neholdujete elektrickým světelným řetězům, jako vánoční osvětlení na stromeček si vyberte LED dekorativní svíčky. I když tento typ vánočního osvětlení zavání tradičním stylem, skvěle pasuje jak k přírodním, tak moderním dekoracím, které si zavěsíte na stromeček.

 

Vašemu stromečku budou slušet zejména bílé LED dekorativní svíčky, které disponují teplým žlutým světlem. Když si tyto svíčky pořídíte v sadě po třiceti až padesáti kusech, máte jistotu, že váš vánoční stromeček se díky nim dokonale rozzáří a získá tak magickou podobu.

 

Tyto LED svíčky na vánoční stromeček se v posledních letech staly obrovským hitem. Nejen díky tomu, že stromečku dodávají na kouzelnosti. Jsou totiž také energeticky úsporné, vynikají dlouhou životností a jsou samozřejmě také vysoce bezpečné.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.